The Hidden Photo The Hidden Photo

About

At The Hidden Photo our goal is to create a unique photo gallery of works which have never been displayed before. We ask photographers to share one photo with us, which for some reason is important to them.

The photograph can be a single piece from your private collection or a part of a bigger project. Maybe it was meant to be a starting piece for a collection, which was never finished? Or it gave inspiration to create a completely different project? Maybe it simply didn’t make the cut, but is unique for another reason.

We want to tell the story of each of these photographs. In what circumstances was it taken? Why is it unique?

O projekcie

W The Hidden Photo tworzymy unikalną galerię zdjęć, które nigdy wcześniej nie były prezentowane. Prosimy fotografów aby dzielili się z nami jednym zdjęciem, które jest dla nich ważne.

Fotografia może być pojedynczą migawką z prywatnej kolekcji lub częścią większego projektu. Może była początkiem cyklu, który nie został ukończony? Może to zdjęcie stanowiło inspirację do stworzenia zupełnie innego projektu? Może nie pasowało do pozostałych, a jest wyjątkowe.

Wiemy jak trudno w procesie edycji projektu wybrać zdjęcia tak by tworzyły spójną całość. Chcielibyśmy tym zapomnianym zdjęciom dać drugie życie i opowiedzieć historię każdej fotografii. W jakich okolicznościach została zrobiona? Z jakiego powodu jest wyjątkowa?

Mam swój podział na fotografie potrzebne, z których się żyje, i nikomu nie potrzebne, takie wyłącznie dla siebie. Tylko ten drugi rodzaj zdjęć sprawia, że fotograf jest człowiekiem wolnym

Tadeusz Rolke