TOP

Łukasz Rudka

Od kilku lat już dokumentuje Brazylię. Kraj olbrzymich kontrastów który stał się moim drugim domem. Powyższe zdjęcie pochodzi z projektu “Açao social pela musica do Brasil” w jednej z niezliczonych faweli Rio de Janeiro. Fawela Complexo do Alemão składa się z pięciu wzgórz. Jedno ze wzgórz ma swój Polski akcent gdyż ‘’Wzgórze Niemca” należało kiedyś do Polaka Leona Kaczmarkiewicza. Lecz mieszkańcy nie potrafiący wymówić nazwiska Polaka, ochrzcili go Niemcem. Tak mawiano na osobę o europejskim wyglądzie. Zadaniem ośrodka należącego do NGO była edukacja i szkolenie w muzyce klasycznej by młodzi adepci z czasem zasilili młodzieżowe orkiestry klasyczne.

Chłopak na zdjęciu zapadł mi w pamięć , gdyż uśmiech nigdy nie gościł na jego twarzy. Jego poważna mina i niesamowite skupienie oddzielały go od reszty dzieciaków. Odcinał cały otaczający go świat wokół by zagubić się w instrumencie przed sobą.

Łukasz Rudka – urodzony w 1983 r. w Warszawie. Wychowany w NYC, przez lata mieszkający w Wielkiej Brytanii. Fotograf dokumentalny współpracujący z NGO’s jak i skupiających się na własnych projektach. Mieszkający jak i pracujący pomiędzy Warszawą i Rio de Janeiro.

lukaszrudka.viewbook.com