TOP

MACIEJ JASIK

Jako dziecko nigdy nie puszczałem fajerwerków. Zrobiłem to po raz pierwszy. Byłem poddenerwowany. Pojechałem w nocy do parku, w pobliżu oceanu. W niemal całkowitej ciemności, ustawiłem aparat i zacząłem robić zdjęcia. Na fotografii uchwyciłem ducha fajerwerków – rzeźbę łamanego światła.

Maciek Jasik – urodzony w Gdańsku, w 1978 roku. Przyjechał do Stanów Zjednoczonych z rodzicami, gdy miał sześć lat. Jego fotografia koncentruje się przede wszystkim na  kwestiach tożsamości, relacji społeczeństwa z naturą, reprezentacji i jaźni.

Od 2009 roku pracuje nad projektami A Thousand Souls i Bypassing the Rational. W owych cyklach kwestionuje idee tożsamości i płci, wykorzystując technikę analogową. W projekcie A Corrupt Nature eksperymentuje z kolorem i próbuje ukazać amerykański stosunek do natury.

Cykl Bypassing the Rational zaprezentował po raz pierwszy w listopadzie 2012 roku, na idywidualnej wystawie w Dan Cooney Gallery, w Nowym Jorku. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych m. in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Raleigh, Flowers Gallery i Santa Monica Art Studios.

Pracował m. in. dla IDEO, The New York Times, Newsweek, GQ, Wired UK+USA, Adweek, New York Magazine, V, Fast Company.

Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

http://maciekjasik.com/