TOP

Paweł Franik

Paweł Franik

Fotografię wykonałem w 2006 roku podczas kuligu na obrzeżach mojego rodzinnego miasta. To dla mnie szczególna fotografia, bo jedna z pierwszych. Po jej wywołaniu, poczułem siłę, motywację i magię medium fotografii. Chciałem tworzyć więcej.

Był to czas, w którym zaczynałem szukać w fotografowaniu sposobu na ukazanie i dokumentację niecodziennych chwil. Przeżywałem wtedy wiele nietypowych, burzliwych momentów.

Zdjęcie jest częścią niepublikowanej serii z lat 2006-2008, przedstawiającej przestrzeń beztroskiej młodzieży w wieku 14-17 lat. Do tej serii wracam stosunkowo często i za każdym razem czuję, że muszę w niej coś zmienić, dopracować. Zastanawiam się czy dana fotografia kogoś nie urazi, nie przekroczy granicy. Myślę, że przyjdzie ten odpowiedni moment kiedy poczuję, że to dobry czas na publikację.

Sanki były ciągnięte przez zabytkowy, rozpędzony prawie do 80km/h amerykański samochód z lat 70. Na szczęście bohaterowi zdjęcia nic się nie stało. Fotografię wykonałem siedząc w bagażniku tego pojazdu.

Paweł Franik – Urodzony 22.02.1991 w Knurówie (woj. śląskie). Absolwent WST Katowice. Ukończył z tytułem Magistra Sztuki kierunek: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia.
Zawodowo: dyrektor artystyczny, fotograf, operator kamery, montażysta, motion graphic designer.

pawelfranikphoto.com