TOP

Rafał Siderski

Rafał Siderski

Zdjęcie pochodzi z cyklu o rzece Narew. Pracowałem nad nim w 2012 roku korzystając z kilku dni wolnego spędzanych w rodzinnym Białymstoku. Bez większego planowania, po prostu jechałem drogami w okolicy rzeki. Zjeżdżając z głównej trasy w miejscowości Głuszyce, zauważyłem wiejski sklep i siedzących przy nim dwóch mężczyzn. Zaparkowałem, kupiłem oranżadę i zapytałem czy mogę się dosiąść. Oni pili piwo. Po chwili rozmowy o wszystkim i o niczym zapytałem czy mogę zrobić im kilka zdjęć. „Oby tylko nie wylądowały na komendzie” powiedział z uśmiechem młodszy z nich. W trakcie zdjęć okazało się, że to ojciec i syn. Wybrane zdjęcie przedstawia ojca.

Projekt o Narwi nie został zakończony, chcę do niego wrócić w tym roku. Od 2012 dużo mogło się tam zmienić, ale z drugiej strony – czy tam się cokolwiek zmienia?

Rafał Siderski – fotograf, dokumentalista i portrecista pochodzący z Białegostoku, od 8 lat mieszkający i pracujący w Warszawie. Student studiów doktoranckich Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie w Republice Czeskiej. W fotografii interesuje go przede wszystkim opowiadanie prawdziwych historii. Wolny strzelec, wykładowca Akademii Fotografii.

www.rafalsiderski.com