TOP

Zuza Siwek

Zuza Siwek

It was made for fun during the time when I completely doubted that I like and can take pictures.

I had many ideas, but finally, I’ve chosen this picture. It has never been published anywhere for a number of reasons (such as the fact that I forgot to put the camera on the RAWs and I wasn’t satisfied with the quality), but mainly because it was made for fun during the time when I completely doubted that I like and can take pictures and I didn’t publish anything back then. Now it has also lost its emotional validity and I am ready to let it go.

Zuza Siwek – a graduate from the Academy of Photography. She ended her short and stormy affair with the Art of Media. In photography, she looks for emotions, warmth, and quirks, and in life, she also seeks opportunities. She is most interested in people, especially those who love themselves and are not afraid to be sensible.

Miałam sporo typów, ale chyba wybieram to zdjęcie. Nie zostało nigdy opublikowane z wielu względów (jak choćby z tego, że zapomniałam przestawić aparatu na rawy i byłam niezadowolona z jakości), ale głównie dlatego, że było zrobione dla zabawy w czasie, w którym kompletnie zwątpiłam w to, że lubię i umiem robić zdjęcia i nie publikowałam w tym czasie prawie nic. Teraz straciło również na aktualności emocjonalnej i jestem gotowa puścić je w świat.

Zuza Siwek – ukończyła Akademię Fotografii. Zakończyła swój krótki i burzliwy romans ze Sztuką Mediów. W fotografii szuka emocji, ciepła i dziwactwa, a w życiu dodatkowo okazji. Najbardziej interesują ją ludzie, zwłaszcza ci, którzy siebie kochają i nie boją się być wrażliwi.