TOP

Jacek Fota

Fotografię wykonałem w lipcu 2012 roku w San Jon w Nowym Meksyku. Jechaliśmy, z moją ówczesną dziewczyną Natalią, autostradą międzystanową numer 40 z Oklahoma City do Santa Fe. W jednym miejscu przy drodze stał drogowskaz reklamujący restaurację Taste of India. Restauracja znajdowała się na terenie starej stacji benzynowej. Była to restauracja w stylu buffet (raz płacisz i jesz ile chcesz), a koszt jednorazowego posiłku to 10 dolarów za osobę.

Jedzenie okazało się fantastyczne, a pan co jakiś czas dokładał nowych dań. Na końcu sali zauważyłem cudowną instalację ścienną. Zawsze lubiłem takie kiczowate ozdoby. Wyciągnąłem aparat, zrobiłem zdjęcie i wróciłem do posiłku.

Zdjęcie nigdy nie trafiło do książki, czy na wystawę. Natomiast cykl wciąż uważam za otwarty i podczas każdego pobytu w USA fotografuję. Może przy kolejnej odsłonie zdjęcie znajdzie miejsce w publikacji, czy na innym nośniku.

Jacek Fota – fotograf, autor m.in. cyklu zdjęć o Pałacu Kultury i Nauki, wydanego w książce fotograficznej “PKiN” (2015), także autor serii zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone zamkniętego w książce “Some Things are Quieter than Others” (2014). Dwukrotny stypendysta miasta stołecznego Warszawy (2014 i 2016) oraz stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016). Jacek związany jest z agencja Anzenberger z Wiednia.

www.jacekfota.com