TOP

Maksymilian Jeremi Hryniewicki

“Wędkarze z wyspy Sobieszewskiej” Było to jedno z pierwszych zdjęć które zrobiłem po dość niespodziewanej przeprowadzce do Gdańska. Miałem nadzieję na zbudowanie mini reportażu, ale panowie byli zbyt przejęci nadchodzącym sztormem, plączącymi się żyłkami i latającymi robakami – portretami nie byli zbyt zainteresowani.

Później zaczęły się studia, przeprowadzka do Zagrzebia, inne projekty. Chcę jednak wrócić na wyspę i tym razem przekonać wędkarzy do zrobienia kilku portretów i przeprowadzenia krótkiej rozmowy. Mam nadzieję że dzięki temu uda mi się trochę lepiej zrozumieć całą kulturę wędkarzy. Niezależnie od miasta czy kraju w którym jestem, spotykałem wielu mężczyzn wysiadujących od świtu do zmierzchu nad brzegiem. Co tak naprawdę pociąga ich w wędkarstwie? Czy ryby stają się ważną częścią ich diety, czy jest to tylko i wyłącznie sport? Dlaczego nie spotykam łowiących kobiet? Jak to się dzieje, że wszystkim okrutnie się spieszy, a oni potrafią godzinami wpatrywać się w spławik?

Maksymilian Jeremi Hryniewicki 91’–  Fotograf samouk, student Etnologii i  Antropologii kulturowej na UG. Włóczykij, złota rączka, miłośnik lasu.

hryniewicki.tumblr.com