TOP

Paweł Biedrzycki

Zdjęcie przedstawiające rozbiórkę hotelu Centrum, zrobiłem na początku 2015 roku. Fotografia miała zapoczątkować cykl prac o przemianach Łodzi. W tym czasie w wielu rejonach miasta trwały paraliżujące remonty i rewitalizacje. Hotel ukazany na zdjęciu pełnił kiedyś funkcję reprezentacyjną. W czasach świetności byli tu zakwaterowani m. in.:  Val Kilmer, Ed Harris, David Lynch oraz drużyna Juventusu Turyn.

Projekt zawiesiłem m. in. z powodu przeprowadzki do Warszawy. Wybrałem tę fotografię, bo jest moim zdaniem symbolem przemian, które następują w tym mieście.  Bardzo mnie ciekawi jak zmieni się Łódź w ciągu najbliższych lat. Być może kiedyś wrócę do tego projektu.

Paweł Biedrzycki
– urodzony w 1990 roku w Radomiu. Absolwent Akademii Fotografii w Warszawie. Obecnie studiuje na III roku fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Absolwent programu mentorskiego Sputnik Photos (2014/2015). W 2015 roku został wybrany do wydanego przez magazyn “doc!” albumu “Debiuty”, który prezentował młodych polskich fotografów. Studiuje w Łodzi, mieszka i pracuje w Warszawie.